image-1.png

Cobi 2991 Renault FT

129.90PLN 139.99PLN

Dział
zabawki
Kategorie
klocki , kolekcjonerskie

Opis

Wyjątkowy zestaw, który jest ucieleśnieniem hasła przewodniego COBI: Buduj historię, klocek po klocku. Renault FT to francuski czołg lekki z okresu I wojny światowej. Został zaprojektowany w 1917 roku i przeszedł do historii jako czołg wzorcowy dla niemal wszystkich późniejszych konstrukcji. Klockowy model został opracowany pod okiem największego na świecie muzeum broni pancernej w Musée des Blindés, Musée Général Estienne, Saumur (Francja) w skali 1:35, która pasuje do figurek oraz reszty kolekcji Great War. Renault FT był użytkowany przez wiele państw, w tym między innymi: Francję, Belgię, Turcję i Polskę, także podczas II wojny światowej. Był najskuteczniejszym pojazdem pancernym Wielkiej Wojny. Jego zadaniem było wsparcie piechoty, a zainstalowany z tyłu ogon miał pomagać w pokonywaniu okopów. Obrotowa wieża zapewniała prowadzenie skutecznego ognia w różnych kierunkach. Ten model wyróżnia się charakterystycznymi, wąskimi, ruchomymi gąsienicami. To przykład wyjątkowego kunsztu projektantów firmy COBI, którzy odwzorowali idealnie wszelkie proporcje i detale tego pojazdu.
Do zestawu dołączona jest specjalna figurka. Jean Baptiste Eugène Estienne (1860 -1936) to wybitny francuski generał artylerii, specjalista inżynierii wojskowej, jeden z twórców nowoczesnej francuskiej artylerii oraz wojsk pancernych. To dzięki jego ogromnej pracy przygotowano wdrożenie do armii sił pancernych oraz opracowano taktykę ich użycia. Generał we Francji zyskał przydomek "Père des Chars" (ojca czołgu) oraz został patronem słynnego Musée des Blindés w Saumur.

Renault FT wraz z figurką generała Estienne to pozycja obowiązkowa dla pasjonatów historii, broni pancernej oraz przepiękny model do kolekcji poświęconej Wielkiej Wojnie. Nasza odświeżona w skali 1:35 kolekcja GREAT WAR nie może się obyć bez tego chyba najważniejszego zestawu! Zbuduj historię, klocek po klocku!

Dla fanów historii polski polecamy alternatywny zestaw (COBI-2992) z czołgiem Renault FT w malowaniu polskim. Dołączona jest do niego figurka generała Józefa Hallera, dowódcy “Błękitnej Armii” i Ojca Niepodległości odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej.

  • 304 wysokiej jakości elementów,
  • wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 35-letnią tradycją,
  • spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci,
  • w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych,
  • zastosowano tylko trwałe nadruki bez użycia naklejek,
  • czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach,
  • model powstał przy współpracy zMusée des Blindés, Saumur
  • dodatkowy klocek z nazwą modelu
  • figurka generał Jean Baptiste Eugène Estienne