image-1.png

Pudełko zawiera
*plansza do gry wraz z przykrywką
*14 białych kul
*14 czarnych kul
*instrukcja

Abalone GO

44.90PLN 54.95PLN

Dział
gry planszowe
Kategorie
dla 2 osób , logiczne
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 2 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok wydania
2024
Autor
Michel Lalet

Opis

Premiera 31.07.2024

Pojedynek dwóch umysłów w podróżnej odsłonie !!!

Dwoje przeciwników zasiada naprzeciwko siebie, by wziąć udział w angażującym pojedynku umysłów. Na sześciokątnej planszy znajdują się czarne i białe kule – każdy z graczy posługuje się jednym z kolorów. Aby wygrać, należy wepchnąć 6 kul przeciwnika do rynienki biegnącej wzdłuż krawędzi. Obserwuj, planuj... i rozważaj możliwe posunięcia przy każdym kolejnym ruchu! 

Abalone GO to specjalna, kompaktowa wersja popularnej dwuosobowej gry logicznej w pełni dostosowana do tego, żeby zabrać ją ze sobą, gdzie tylko zechcesz! Elementy zostały pomniejszone, a praktyczna nakładka na planszę pozwala na „zapisanie” rozgrywki i przeniesienie zawartości bez ryzyka jej przemieszczenia. 

Na czym to polega?

  1. Celem gry jest wypchnięcie poza planszę 6 kul należących do przeciwnika.
  2. W swojej turze możemy przemieścić do przodu, do tyłu lub na boki maksymalnie 3 własne bile tworzące jedną linię.
  3. Jeśli w danym rzędzie mamy więcej kul niż przeciwnik, możemy przepychać także kule należące do niego. 
  4. W ten sposób przemieszczamy się po planszy coraz bardziej zbliżając się do siebie, zastawiamy pułapki i próbujemy nie dać się zamknąć przy brzegach.

Dlaczego pokochasz tę grę?

  • Podobnie jak klasyczne gry logiczne takie jak szachy, warcaby czy GO, Abalone perfekcyjnie łączy proste zasady i głębię strategicznych możliwości.
  • Pojedyncza partia może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin w zależności od przyjętej taktyki, czasu planowania i poziomu zaawansowania graczy.
  • Praktyczne opakowanie umożliwia zarówno bezproblemowy transport gry, jak i „zapisanie” rozgrywki, gdybyśmy musieli nagle ją przerwać. Dzięki temu Abalone GO będzie świetnym towarzyszem podróży i umili nam czas zarówno w trasie jak i na miejscu.